azami.cu@gmail.com | +98912 373 8239
ده نکته seo در طراحی وب سایت
SEO Tips, site meta tag, web design,سئو,طراحی وب,نکته سئو,مقاله,مقاله سئو


شما به عنوان طراح وب سایت دوست دارید از مورد قبول بودن سایتی که طراحی شده برای موتورهای جستجو اطمینان حاصل نمائید.SEO همه آن چیزی هست که باید توسط شما کلید بخورد.
این مقاله شامل 10 نکته ای است که شما باید به آن توجه نمائید،چه طراح وب باشید و چه توسعه دهنده آن.


1- اطمینان داشتن از سرعت بارگزاری صفحات سایت

امروزه سرعت بارگزاری صفحات یکی از فاکتورهای اساسی محسوب می شود.
گوگل کروم به منظور یافتن مدت زمان بارگزاری وب سایت ها از اطلاعاتی که از کاربران خود بدست می آورد استفاده میکند. این زمان از وقتی که صفحه اجرا می شود شروع شده و تا بارگزاری آخرین المان صفحه طول خواهد کشید و به هیچ وجه متوقف نخواهد شد . از موضوع بیان شده می توان دریافت که اگر بارگزاری حتی یک عنصر کوچک در صفحه زمان زیادی را به خود اختصاص دهد اثری بسیار بد بر روی SEO سایت خواهد داشت و این موضوع زمانی حادتر می شود که بدانیم دستگاه های قابل حمل مانند موبایل حتی به زمان بارگزاری یک بیت هم اهمیت بسیاری می دهند.


2- کلمات کلیدی استفاده شده در Meta keyword سایت باید آینه ای از کلمات کلیدی Meta tag های استفاده شده در آن باشد

طراحان وب زمانی که طراحی خود را به پایان می رسانند و SEO را در صفحات انجام میدهند بر این خیال هستند که کار تمام شده است. اما قافل از آن که سایت ها از طرف صاحبان خود در حال گسترش و بروز رسانی هستند و به این منظور بروز رسانی کلمات کلیدی نیز باید مورد توجه قرار گیرد، آنها باید آینه ای از کلماتی کلیدی باشند که در اجزا صفحه از آن ها استفاده شده مانند تگهای ALT و ...


3- از تگهای H بدرستی استفاده کنید

تفاوتی ندارد که شما جزء کدام گروه باشید(طراح، توسعه دهنده و یا صاحب وب سایت)، شما باید طریقه درست استفاده کردن از تگهای H را بدانید.


4- عنوان را در تگ title قرار دهید

اغلب طراحان فکر میکنند که باید عنوان را در تگ H1 نمایش دهند درحالی که این یک باور غلط محسوب شده و در SEO سایت میتواند یک عامل بسیار بد قلمداد شود، برای نمایش عنوان باید از تگ Title استفاده نمود و این عمل بسیار مورد پسند موتورهای جستجو قرار خواهد گرفت.


5- اضافه کردن یک یا دو کلمه کلیدی به عنوان صفحه

شما به عنوان یک طراح باید از وجود عنوان صفحه مطمئن شوید و اگر آن طولانی بود آن وقت یک یا دو کلمه کلیدی را بجای آن قرار دهید.
فراموش نکنید که موتورهای جستجو به دنبال نشانه هایی هستند که همه چیز را درباره وب سایت شما متوجه شوند. این نشانه و سرنخ می تواند چیزی باشد که شما در عنوان صفحه در آن استفاده نموده اید، چون معرف کلیت صفحه شما خواهد بود.برای مثال می توان از این عبارت نام برد: "گروه گرافیکی سارات" که به راحتی کلیت محتوا را در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهد.


6- یک سوم اول صفحه مهمترین قسمت صفحه شماست

از منظر طراحی یک سوم بالای صفحه مهترین قسمت یک وب سایت نامیده می شوند.گوگل به محتوای یک سوم اول صفحه توجه بیشتری دارد، این بدان معناست که تمرکز در قسمتی از صفحه بیشتر از قسمت های دیگر خواهد بود مخصوصا در مرورگرهای موبایل و نتیجه گیری ما از این مطلب این است که باید به یک سوم اول صفحه توجه بیشتری شود.


7- تمامی ارتباطات صفحه در دست خود شماست

ناوبری و ارتباطات صفحه خود بخش بزرگی از سازگاری با موتورهای جستجو محصوب می شود.
ناوبری باید راحت مورد استفاده قرار گیرد، سریع باشد و متن های دارای لینک باید برای کاربران و موتورهای جستجو بهینه شده باشند. اگر شما یک ناوبری خوب داشته باشد حتما یک SEO خوب نیز خواهید داشت.


8- سایتی با خصوصیات واکنش گرا و پویا بسازید

واکنش گرا بودن سایت در استفاده آن توسط مرورگرهای موبایل بسیار مهم بوده بطوری که بر روی SEO آن بسیار تاثیر گذار است. این یک نکته منطقی محصوب می شود که وقتی شما از چیزی نمی توانید بدرستی استفاده کنید پس رتبه ای را برای آن در نظر نخواهید گرفت.


9- تمیز بودن کدها یکی از مهمترین عوامل هستند

HTML5 در این امر بسیار به طراحان وب کمک میکند. تمیز بودن کد به آن معناست که کدهای HTML با چیز دیگری مخلوط نباشند. این یک امر مشکل محسوب می شود مخصوصا زمانی که می خواهید کدهای CSS شما به سرعت بارگزاری شوند. ولی باید شما هر چیزی بجز کدهای HTML را در یک منبع خارجی قرار داده و تنها لینک آن را در صفحه بگذارید. در پایان حتما مطمئن شوید که صفحه شما فقط دارای کدهای HTML باشد.


10- کامل بودن تصاویر صفحه

به هیچ وجه از قرار دادن عکس ها در صفحات خود به دلیل کند شدن آنها نترسید. فقط مطمئن شوید که عکس های درون صفحه بهینه شده باشند و برای آنها عنوان و تگ Alt در نظر گرفته شده باشد.

"امیدوارم که این مطلب بدردتون خورده باشه - ترجمه شده توسط مهندس اعظمی"Tags:   SEO Tips, site meta tag, web design,سئو,طراحی وب,نکته سئو,مقاله,مقاله سئو